Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Ce e acel cuvant numit "dragoste"?

In jos 
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Ce e acel cuvant numit "dragoste"? Empty
MesajSubiect: Ce e acel cuvant numit "dragoste"?   Ce e acel cuvant numit "dragoste"? Icon_minitimeMier Apr 03, 2013 6:06 am

Um... vorbind de o dragoste total din afara familiei. Aceea stim cu totii ca ne trebuie.
Eu una ma refer la acea clipa cand il\o vezi pe el\ea in fata ta si Cupidon iti da cu o tigaie in cap, iar in loc de cucui iti apare o inimoara cu aripioare. Din partea mea, dragostea e un sentiment care mai mult te raneste cu vointa, mai ales cand il doresti atat de mult, dar stii ca nu poti nici macar sa-l atingi. Da, eu cam plac pe cineva, insa nu am nici macar 0% sanse, insa continuui sa-l iubesc, deoarece e o chestie ce ma mentine in viata. Multi mi-au dat in cap ca sunt mica, insa dragostea n-are varsta.
Voi cum considerati acest mic sentiment ce va impunge cu o scobitoare? (:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Ce e acel cuvant numit "dragoste"? Empty
MesajSubiect: Re: Ce e acel cuvant numit "dragoste"?   Ce e acel cuvant numit "dragoste"? Icon_minitimeMier Apr 03, 2013 6:48 am

Dragostea poate fi cel mai puternic sentiment...şi adeseori e confundat cu satisfacţia. Mulţi confundă iubirea cu simpatia ,dacă simpatizezi pe cineva nu însemană că-l iubeşti, e greu să-ţi dai seama ce e defapt ,dar cu timpul realizezi defapt ce sentiment ai pentru acea persoană. Da, nu ţine de vârstă asta dar sunt mulţi (majoritatea multe), nu ştiu câţi ai dar la unii se întâmplă mai repede mai repede la alţii mai târziu. Asta e părerea mea. Offf am scri o adevărată poveste,nu vroiam să iasă aşa mult Ras)
Sus In jos
 
Ce e acel cuvant numit "dragoste"?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Death Note 27 - Dragoste

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Cafenea :: Discutii libere-
Mergi direct la: