Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Rem

In jos 
AutorMesaj
X-Kira
Administrator
X-Kira


masculin Mesaje : 92
Data nasterii : 07/11/1998
Data de inscriere : 21/01/2013
Varsta : 25
Localizare : Romania->Iasi
Joburi/Distractii : Fotbal si FG
Stare de spirit : In forma

Rem                              Empty
MesajSubiect: Rem    Rem                              Icon_minitimeMar Mar 19, 2013 11:54 am

Rem este un Shinigami care-i dă Death Note-ul ei Misei. Spre deosebire de Ryuk, care privește oamenii cu amuzament, Rem are grijă și chiar o asistă pe Misa. Chiar motivul ei de a ajunge în lumea oamenilor este această fată, pentru care aruncă Death Note-ul shinigami-ului care a murit pentru ea lângă aceasta, ghidând-o și ajutând-o pe parcursul anime-ului. Forma ei fizică este foarte scheletică, cu mîini lungi, asemănătoare șirei spinării.
Sus In jos
https://deathnotero.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Rem                              Empty
MesajSubiect: Re: Rem    Rem                              Icon_minitimeDum Mar 31, 2013 9:46 am

Este un Shinigami loial lui Jealous!!! Nu imi place ceea ce a facut dar sunt mai suparata pe Misa..... Pe Light nu sunt prea tare el doar a profitat intr-un mod briliant de situatie!!!!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Rem                              Empty
MesajSubiect: Re: Rem    Rem                              Icon_minitimeDum Mar 31, 2013 10:34 am

Mult prea loial şi Misei :roll:
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Rem                              Empty
MesajSubiect: Re: Rem    Rem                              Icon_minitimeDum Mar 31, 2013 10:58 am

Daa!!!! Din nou ma folosesc de aceasta situatie Misa nu trebuia sa fie in acest manga/anime!!!!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Rem                              Empty
MesajSubiect: Re: Rem    Rem                              Icon_minitime

Sus In jos
 
Rem
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Despre Death Note :: Personaje :: Shinigami-
Mergi direct la: